Sociální pracovník/sociální pedagog m/ž do multidisciplinárního týmu pro děti a adolescenty ohrožené rozvojem duševního onemocnění

FOKUS Liberec o.p.s. Liberecký kraj, Česká Lípa
Plný úvazek

31350 — 35350 Kč

Jsme Fokus Liberec o.p.s. - organizace, která od roku 1993 podporuje lidi s duševním onemocněním poskytováním sociálních služeb a jejich zaměstnáváním. Aktuálně hledáme do multidisciplinárního týmu pro děti a adolescenty ohrožené rozvojem duševního onemocnění kolegu/kolegyni na pozici sociální pracovník/sociální pedagog pro oblast Českolipsko a Novoborsko. Práce je vhodná pro všechny se zájmem o duševní zdraví, se schopností samostatného rozhodování a ochotou rozšiřovat své znalosti a kompetence.
Popis pracovní pozice:
V rámci rozvoje organizace hledáme do multidisciplinárního týmu kolegu/kolegyni na pozici sociálního pracovníka/sociálního pedagoga. Pracovník vykonává sociální práci v souladu se Zákonem 108/2006Sb ve službě Sociální rehabilitace. Jedná se o dynamickou, zodpovědnou a důležitou práci s?dětmi a adolescenty, u nichž hrozí rozvoj duševního onemocnění, a s jejich rodinami, založenou na multidisciplinární spolupráci. Hlavní pracovní náplní je podpora rodin s dětmi při zvládání nepříznivé životní situace, komunikace se spolupracujícími subjekty, poskytování základního sociálně-právního poradenství, stanovení rehabilitačního postupu s ohledem na individuální možnosti našich klientů, vedení spisové dokumentace. Od pracovníka očekáváme také aktivní spolupráci při tvorbě metodických postupů, při hodnocení kvality a způsobu poskytování služby, plánování cílů služby a spolupráci při prezentaci služby.
Požadujeme:
- VOŠ/VŠ vzdělání v oboru sociální práce či sociální pedagogiky
- znalost zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách
- praxe alespoň 2 roky v oblasti sociální práce (může být i při studiu)
- schopnost týmové práce, psychickou odolnost a schopnost reagovat na nestandardní situace, které práce s naší cílovou skupinou přináší
- samostatnost, převzetí zodpovědnosti, dobré komunikační dovednosti, empatii, pracovní nadšení
- lidský přístup ke klientům a schopnost dobré spolupráce s rodinou
- partnerský přístup při jednání s dalšími spolupracujícími subjekty, loajalita k organizaci
- otevřenost a ochota se vzdělávat v nových přístupech v rámci péče o duševní zdraví
- uživatelská znalost práce PC (Word, Excel, programy Google Workspace,Teams či Skype)
- bezúhonnost a zdravotní způsobilost
- očkování proti Hepatitidě typu B
- řidičský průkaz skupiny B
Nabízíme:
- smysluplnou práci, propracovaný adaptační proces s plnou podporou vedoucí služby
- dobré pracovní zázemí (vybavená kancelář, služební notebook a mobil)
- stabilní a motivující platové ohodnocení (věrnostní příplatek za odpracované roky)
- -5 týdnů dovolené, 3 sick days, po dohodě možnost home office
- supervizní a metodickou podporu
- příjemný kolektiv, který vždy rád pomůže a poradí novému kolegovi nebo kolegyni
- podporu v osobním rozvoji a vzdělávání, interní školení, workshopy, stáže
- prostor pro kreativitu a využití Vašich silných stránek
- možnost podílet se na rozvoji organizace¨

Pracoviště: kancelář v České Lípě, lze využívat i kancelář v Novém Boru
Místo výkonu práce: Česká Lípa, Nový bor (k dispozici je služební vůz)
Úvazek: 1,0
Provoz: jednosměnný (40 hod / týdně), Po - Pa 8:00 - 16:30h
Datum nástupu: 1.04.2024 (po domluvě možno ihned)
Mzdové rozpětí: 31350 - 35350,-Kč měsíčně (1000,- Kč max. 4000,-Kč příplatek za praxi v oboru), po zaučení navýšení osobního ohodnocení 1000 - 3000,-Kč. Při práci pro organizaci 2 roky věrnostní příplatek ve výši 2000,- Kč a po dalších odpracovaných letech příplatky až do výše 10000,- Kč/měsíc.

CV a motivační dopis (uveďte vzdělání, vzdělávací kurzy, semináře, praxi) včetně dotazů zasílejte na e-mail p.prouskova@fokusliberec.cz. Vybraní zájemci budou pozváni k osobnímu pohovoru.

Požadavky na uchazeče

  • Vzdělání: Vyšší odborné

Informace o pozici

  • Zaměstnavatel: FOKUS Liberec o.p.s.
  • Termin: 1.4.2024
  • Místo: Liberecký kraj, Česká Lípa
  • Plat: od 31350 Kč
  • Počet volných míst: 1
  • Datum ukončení: 19.4.2024