pracovník/ce v sociálních službách do Pečovatelské služby PS Homedis

Pečovatelská služba Homediss, o.p.s. Jihomoravský kraj, Hodonín
Plný úvazek

26000 Kč

Detail pracovní pozice

Pracovní náplň: pečovatelka / osobní asistentka
Poskytování podpory a práce se seniory a zdravotně handicapovanými osobami přímo v jejich domácnostech, která obsahuje:
- Pomoc s osobní hygienou včetně pomoci při použití WC,
- Pomoc s přesunem na lůžko, židli či invalidní vozík,
- Pomoc s oblékáním,
- Podávání jídla a pití nebo pomoc s přípravou stravy,
- Poskytování opory při pohybu,
- Pomoc při posilování jemné motoriky,
- Zajištění nákupů a receptů uživatelů,
- Běžný úklid domácnosti uživatele včetně úpravy jeho lůžka,
- Doprovody uživatelů včetně jejich dopravy do místa určení,
- Komunikace s uživateli, jejich příbuznými a týmem pečovatelek.
Důležitá upozornění:
- Do výběrového řízení se mohou přihlásit i zájemci bez zkušeností s péčí o nemohoucího,
- Pracovní místo není vhodné pro osoby s omezenou hybností, či s nízkou fyzickou zdatností,
- Pracovní místo není vhodné pro osoby, které nemají dostatečnou, tj. běžnou zkušenost s řízením osobního automobilu.
Místo výkonu práce: Hodonín a jeho spádové obce
Druh pracovního výkonu: Hlavní pracovní poměr s plným úvazkem ve výši 1,0 - tj. 40 hodin týdně.
Předpokládaný nástup: září 2023, případně po domluvě
Základní požadavky:
- Motivace pro práci se seniory a zdravotně postiženými osobami,
- Vysoké sociální cítění a empatie, psychická vyrovnanost,
- ŘP sk. B a připravenost k řízení služebního automobilu,
- Ukončené střední vzdělání (minimálně výuční list),
- Dobré vyjadřovací schopnosti,
- Dobrý zdravotní stav.
Osobnostní předpoklady:
- Trpělivost a laskavý přístup k seniorům a zdravotně handicapovaným,
- Zodpovědný postoj k práci a spolehlivost,
- Schopnost práce v psychicky náročnějších okamžicích,
- Schopnost samostatného jednání,
- Příjemné vystupování, dobré komunikační dovednosti.
Výhodou:
- Praxe v sociálních, případně zdravotních službách nebo zkušenosti s péčí
o seniora, nemohoucího či zdravotně postiženou osobu,
- Absolvovaný kurz "Pracovník v sociálních službách". V případě, že vybraný uchazeč nebude mít absolvovaný kurz pracovníka v sociálních službách, bude nezbytné si jej doplnit nejpozději do 12 měsíců od přijetí do pracovního poměru.
Nabízíme:
- Precizní zaškolení a následnou podporu při práci,
- Smysluplnou a záslužnou práci, která pomáhá zmírňovat útrapy uživatelů služby,
- Zaměstnání ve stabilní organizaci s tradicí,
- Nástupní hrubou měsíční mzdu 26.000 Kč s navýšením po uplynutí zkušební lhůty,
- Pět týdnů dovolené,
- Podporu vzdělávat se a prohlubovat své dovednosti,
- Psychologickou podporu,
- Příjemné pracovní prostředí a vstřícný kolektiv,
- Další zaměstnanecké benefity.
Životopisy s požadovanými údaji zasílejte nejpozději do 28.6.2023, a to výlučně na e-mailovou adresu kontaktní osoby Ing. Lucie Hřebíčkové: hrebickova@homediss.cz.
Na přihlášky zaslané po termínu nebude brán zřetel.
Požadované doklady:
- Životopis včetně údajů o dosavadních zaměstnáních, odborných znalostech a dovednostech nebo absolvovaných kurzech,
- Telefonický a e-mailový kontakt.
Vybraní uchazeči budou e-mailem nebo telefonicky pozváni k ústnímu pohovoru.
Termín ústních pohovorů je naplánován na období od 10.7. do 13.7.2023.
Vyhlašovatel výběrového řízení nebude poskytovat žádné telefonické, e-mailové či osobní informace.

Požadavky na uchazeče

  • Vzdělání: Střední odborné (vyučen)

Informace o pozici

  • Zaměstnavatel: Pečovatelská služba Homediss, o.p.s.
  • Termin: 1.9.2023
  • Místo: Jihomoravský kraj, Hodonín
  • Plat: od 26000 Kč
  • Počet volných míst: 1
  • Datum ukončení: 28.6.2023