farmaceutický asistent/ka

Nemocnice Žatec, o.p.s. Ústecký kraj, Louny
Plný úvazekZkrácený úvazek

22600 Kč

místo výkonu práce: Nemocnice Žatec o.p.s., Husova 2796 Žatec
trestní bezúhonnost, zodpovědnost, kolegialita, ÚSO s maturitou v oboru farmaceutický asistent

Profesní náplň práce:
Farmaceutický asistent
1. vykonává činnosti po získání odborné způsobilosti bez odborného dohledu v rozsahu své odborné způsobilosti
- poskytuje zdravotní péči v souladu s právními předpisy a standardy,
- dbá na dodržování hygienicko-epidemiologického režimu v souladu s právními předpisy upravujícími ochranu veřejného zdraví,
- provádí zápisy do zdravotnické dokumentace a další dokumentace vyplývající z jiných právních předpisů, pracuje s informačním systémem zdravotnického zařízení,
- poskytuje pacientovi informace v souladu se svou odbornou způsobilostí, případně pokyny lékaře,
- podílí se na přípravě standardů,
- motivuje a edukuje jednotlivce, rodiny a skupiny osob k přijetí zdravého životního stylu a k péči o sebe,
- podílí se na zajištění zapracování nově nastupujících zdravotnických pracovníků,
- v rozsahu své odborné způsobilosti provádí opatření při řešení následků mimořádné události nebo krizové situace.

A dále bez odborného dohledu a bez indikace může
a) vydávat léčivé přípravky, jejichž výdej není vázán na lékařský předpis, a zdravotnické prostředky a podávat informace o jejich správném užívání a uchovávání,
b) připravovat zkoumadla a diagnostické zdravotnické prostředky in vitro,
c) vydávat léčivé přípravky a zdravotnické prostředky na žádanky zdravotnických zařízení a zařízení veterinární péče v souladu s jiným právním předpisem,
d) objednávat léčiva, pomocné látky, zdravotnické prostředky a další výrobky související s péčí o zdraví, zabezpečovat jejich řádnou přejímku, uchovávání a doplňování,
e) zajišťovat objednávání pomocného a provozního materiálu,
f) provádět kontrolu léčiv a pomocných látek,
g) připravovat léčivé přípravky; pokud jiný právní předpis nestanoví jinak, včetně přípravy a kontroly cytostatik a dalších činností souvisejících s jejich přípravou,
h) zajišťovat aseptickou přípravu léčivých přípravků, přijímat, kontrolovat a ukládat léčivé přípravky, manipulovat s nimi a zajišťovat jejich dostatečnou zásobu,
i) přejímat, kontrolovat a ukládat zdravotnické prostředky a prádlo, manipulovat s nimi a zajišťovat jejich dezinfekci a sterilizaci a jejich dostatečnou zásobu.

2. pod odborným dohledem farmaceutického asistenta se specializovanou způsobilostí v oboru přípravy radiofarmak, farmaceuta nebo jiného odborně způsobilého pracovníka na základě indikace lékaře, farmaceuta nebo jiného odborně způsobilého zdravotnického pracovníka a v souladu s pokyny radiologického fyzika praktickou část jednotlivého lékařského ozáření, a to přípravu a kontrolu radiofarmak, včetně dalších činností souvisejících s jejich přípravou, zejména příjem a instalaci generátorů, likvidaci zbytků a dekontaminaci pracoviště.

3. pod odborným dohledem farmaceuta může
a) vykonávat v rozsahu své odborné způsobilosti činnosti při přípravě technologických předpisů pro přípravu léčivých přípravků,
b) sledovat zásoby léčivých přípravků a zdravotnických prostředků ve zdravotnických zařízeních, zejména jejich správné uchovávání,
c) vykonávat v rozsahu své odborné způsobilosti činnosti při přípravě radiofarmak.
stravenkový paušál, dovolená navíc, osobní ohodnocení, podnikové stravování
kontakt:tel.: 414110741- 7-14 hod, e-mail: personalni@nemzatec.cz

Požadavky na uchazeče

  • Vzdělání: ÚSO s maturitou (bez vyučení)

Informace o pozici

  • Zaměstnavatel: Nemocnice Žatec, o.p.s.
  • Termin: 1.2.2023
  • Místo: Ústecký kraj, Louny
  • Plat: od 22600 Kč
  • Počet volných míst: 1
  • Datum ukončení: 30.6.2023