Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené

Úřad práce České republiky Zlínský kraj, Zlín
Plný úvazek

23390 — 34370 Kč

Úřad práce České republiky vyhlašuje výběrové řízení na obsazení služebního místa v souladu s § 178 odst. 1 zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů

Sociální pracovník

Pracoviště:
Úřad práce České republiky - Krajská pobočka ve Zlíně
Kontaktní pracoviště Slavičín

Hlavní náplň činnosti:
- Zajišťování agendy dávek příspěvku na péči a dávek pro osoby se zdravotním postižením.
- Provádění sociálního šetření a místního šetření pro účely nepojistných sociálních dávek.
- Poskytování základního i odborného poradenství v oblasti nepojistných sociálních dávek a sociálních služeb.
- Vyřizování úkonů ve správním řízení v prvním stupni.
- Zajišťování agendy koordinace systémů sociálního zabezpečení osob (občanů EU) pohybujících se v rámci Evropské unie.

Kvalifikační a další požadavky:
- Kvalifikace dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, tj. ukončené vyšší odborné vzdělání sociálního směru, popř. VŠ v sociální oblasti (v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociální politiku, sociální péči, sociální patologii, právo, speciální pedagogiku).
- Výborná uživatelská znalost práce s PC (MS Office - Word, Excel).
- Komunikační dovednosti, odolnost vůči stresu.
- Samostatnost, pečlivost, důslednost.
- Svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost.
- Řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič/ka.

Pracovní podmínky:
- Platové zařazení v souladu s platnými právními předpisy, platová třída 10.
- Pružná pracovní doba - plný úvazek.
- Předpokládaný nástup - duben 2023.
- Pracovní poměr na dobu určitou po dobu čerpání rodičovské dovolené.

Zaměstnanecké výhody:
- 5 týdnů dovolené.
- 5 dní indispozičního volna (sick days).
- 1 den volna na vyřízení osobních záležitostí.
- Stravenky v hodnotě 90 Kč.
- Příspěvky z fondu kulturních a sociálních potřeb.
- Odměny k životním a pracovním výročím.
V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete, prosím, elektronicky motivační dopis s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis a kopii dokladu o dosaženém vzdělání, nejpozději do 10.2.2023 na e-mailovou adresu: martina.babulikova@uradprace.cz.
Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků. Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.

Požadavky na uchazeče

  • Vzdělání: Vyšší odborné

Informace o pozici

  • Zaměstnavatel: Úřad práce České republiky
  • Termin: 1.4.2023
  • Místo: Zlínský kraj, Zlín
  • Plat: od 23390 Kč
  • Počet volných míst: 1
  • Datum ukončení: 1.4.2023