Sociální pracovník - pracovnice

Úřad práce České republiky Královéhradecký kraj, Trutnov
Plný úvazek

21260 Kč

Pracoviště (místo výkonu práce):
Úřad práce České republiky - Krajská pobočka v Hradci Králové
Kontaktní pracoviště Dvůr Králové nad Labem, s místem výkonu práce ve Dvoře Králové nad Labem.
Hlavní náplň činnosti:
Komplexní zpracování žádostí o dávky pomoci v hmotné nouzi, vyhodnocování nároku na dávky včetně vydávání rozhodnutí o dávce.
Provádění cíleného sociálního šetření v přirozeném prostředí klienta u osob nacházejících se v nepříznivé sociální situaci, analýz této situace a poskytování navazujícího sociálního poradenství k jejímu řešení.
Spolupráce se správními orgány, sociálními pracovníky a jinými organizacemi při řešení situace žadatelů a příjemců dávek.
Kvalifikační a další požadavky:
- kvalifikace dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách tj. ukončené vyšší odborné vzdělání sociálního směru popř. VŠ v sociální oblasti (v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociální práci, sociální politiku, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku)
- znalost práce na PC (MS Office)
- výborné komunikační schopnosti
- řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič/ka
- odpovědnost, samostatnost, flexibilita, bezúhonnost
- profesionální vystupování, psychická odolnost
- výhodou je znalost práce programů OK nouze, ArsysX a SAP
Pracovní podmínky:
- platové zařazení v 10. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy, po zkušební době možnost přiznání osobního příplatku
- pružná pracovní doba – plný úvazek
- předpokládaný nástup od 1. června 2021 nebo po dohodě
- pracovní poměr na dobu určitou (zástup za RD) se zkušební dobou 6 měsíců (určena v souladu s § 178 odst. 3 zákona o státní službě, v platném znění)
Zaměstnanecké výhody:
- 5 týdnů dovolené
- 5 dní indispozičního volna (sick days)
- 1 den volna na vyřízení osobních záležitostí
- stravenky v hodnotě 90 Kč
- příspěvky z fondu kulturních a sociálních potřeb
- odměny k životním a pracovním výročím
V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete, prosím, elektronicky motivační dopis s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis a kopii dokladu o dosaženém vzdělání, nejpozději do 31. května 2021 na e-mailovou adresu eva.tumova1@uradprace.cz a ivana.mazurova@uradprace.cz.
Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků. Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.

Požadavky na uchazeče

  • Vzdělání: Vyšší odborné

Informace o pozici

  • Zaměstnavatel: Úřad práce České republiky
  • Termin: 1.6.2021
  • Místo: Královéhradecký kraj, Trutnov
  • Plat: od 21260 Kč
  • Počet volných míst: 1
  • Datum ukončení: 31.5.2021